FAQ

Czy Macadamia Natural Oil może być używany jako środek do pielęgnacji skóry?

Chociaż Macadamia Oil jest używany w kosmetyce od wieków, nie zaleca się stosowania produktu do pielęgnacji skóry, gdyż został on specjalnie stworzony jako produkt do pielęgnacji włosów.

Macadamia jest to orzech, czy zatem produkty Macadamia Natural Oil mogą stosować osoby uczulone na orzechy?

Wbrew powszechnej opinii „orzech” macadamia jest w rzeczywistości ziarnem, a nie orzechem. Należy do rodziny Proteaceae, która jest klasyfikowana oddzielnie od większości innych drzew orzechowych. Alergeny są mniej pospolite niż w innych orzechach. Olejek z „orzecha” macadamia może wywołać reakcję alergiczną u kilku osób, które są szczególnie wrażliwe na orzechy macadamia, ale nawet wtedy zależy to od metod przetwarzania. 17.4 dDa proteina, która jest podstawowym alergenem jest obecna tylko w surowych i prażonych orzechach. Przeprowadziliśmy rozległe testy alergiczne i wnioski, które bazują nie tylko na wyżej wymienionych testach, ale również na braku informacji na temat jakichkolwiek incydentów są następujące: produkty Macadamia Natural Oil nie wywołują reakcji uczuleniowych, nawet u osób cierpiących na alergię na orzechy. Rekomendujemy Macadamia Natural Oil, jednakże dla osób mających alergię na orzechy, dmuchając na zimne, zalecamy przeprowadzenie wcześniejszego testu na skórze.

Czy Macadamia Natural Oil jest zupełnie "naturalny"?

Produkty Macadamia Natural Oil zawierają wiele naturalnych składników, tak jak wymienione olejki macadamia i argan. Jednakże, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty istnieje również potrzeba, aby nasze produkty zawierały składniki, które nie mieszczą się w kategorii „naturalny”. Aby uzyskać zwiększone korzyści oraz otrzymywać olejek, który utrzyma konkurencyjny okres przydatności oraz pozwoli Macadamia i Argan oils nie rozwarstwiać się.

Czy Macadamia Natural Oil jest lepsza niż inne dostępne na rynku „olejki”?

Macadamia Natural Oil jest znakomitym produktem. Na to pytanie mogą odpowiedzieć klienci i styliści, którzy zakupili produkty kierując się własnymi preferencjami. Jednakże kierując się dotychczasowymi opiniami śmiemy twierdzić, że tak.

Czy Deep Repai Masque i Moisturizing Rinse zawierają parabeny takie jak metylo- i propyloparaben?

Nie, nie zawierają.

Czy Healing Oil Treatment i Oil Spray są produktami bezalkoholowymi?

Tak, nasz niesamowity Healing Oil Treatment i Oil Spray nie zawierają alkoholu.

Czy produkty Macadamia Natural Oil równoważą poziom pH?

Healing Oil Treatment i Deep Repair Masque mają pH równe 5, co sprawia, że idealnie współgrają z Twoim fizjologicznym pH skóry głowy. Szampon Rejuvenating Shampoo i Leave-In Cream mają odpowiedni poziom pH równy 6.5.

Czym Macadamia Natural Oil różni się od innych „olejków”?

Macadamia Natural Oil jest niezwykle lekki i wysoce chłonny. Wyjątkowa kompozycja olejków jest niezwykle podobna do naturalnych olejków wytwarzanych przez nasze ciało. Macadamia Natural Oil zawiera również skoncentrowany poziom nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 7, które są jak naturalny krem nawilżający. Te dwa składniki Macadamia Natural Oil pobudzają włosy do zdrowego wzrostu, a nie tylko pomagają w utrzymaniu zdrowych włosów.

Czy Macadamia Natural Oil jest testowany na zwierzętach?

Nie, Macadamia Natural Oil nie przeprowadza testów na zwierzętach.

W jaki sposób Healing Oil Treatment skraca czas suszenia włosów o 50%?

Jak wiadomo, olejek i woda nie łączą się – więc kiedy olejek jest wchłaniany do wnętrza włosa gruntownie wypycha wodę zatrzymaną we wnętrzu, a przez to pozwala włosom szybciej wyschnąć. Ciepło z suszarki redukuje lepkość oraz zwiększa dalsze wchłanianie. Czas suszenia może być zmniejszony do 40 – 50% pozwoli to, nie tylko oszczędzić Twój czas, ale także zminimalizuje uszkodzenia włosów w wyniku kontaktu z ciepłem.

Co to jest Macadamia Natural Oil i czym różni się od normalnego macadamia nut oil?

Macadamia nut oil to wysoce skuteczny olejek otrzymywany z orzechów macadamia. Okazuje się, że macadamia nut oil korzystnie wpływa na włosy, skórę głowy i ogólne zdrowie. Natomiast Macadamia Natural Oil to luksusowy produkt do pielęgnacji włosów dla profesjonalistów. W Macadamia Natural Oil łączą się dwa najbardziej drogocenne na świecie olejki Macadamia Nut Oil i Argan Seed Oil, aby stworzyć lekki, wysoce chłonny oraz wyjątkowo wzmacniający produkt.

Czy Rejuvinating Shampoo nie zawiera sulfatów i parabenów?

Tak , szampon nie zawiera sulfatów oraz parabenów, jest bezpieczny dla włosów koloryzowanych, nie powoduje utarty koloru.

Czy w kosmetykach Macadamia Natural Oil są silikony?

Silikony posiadają bardzo złą reputacje, opinie konsumentów na forach internetowych o kosmetykach zawierających silikony, które zatykają pory skóry i obciążają włosy są częściowo słuszne, ponieważ niektóre firmy używają ciężko zmywalnych silikonów. Aby je usunąć potrzeba silnych detergentów np. sulfatów, które dodatkowo wpływają źle na środowisko naturalne.Należy pamiętać, że są silikony lotne, rozpuszczalne we wodzie jak i nierozpuszczalne. Silikony rozpuszczalne we wodzie służą, jako delikatny środek myjący. Silikony nierozpuszczalne we wodzie są łatwo, trudno i ciężko usuwalne. Dodatkowo producenci używają różnej jakości silikonów.W przypadku kosmetyków zawierających trudno i ciężko usuwalne silikony potrzeba silnych detergentów, aby je usunąć, bo używając delikatnych środków myjących pozostawiamy silikony na włosach i skórze głowy.  Pozostawianie trudnych i ciężkich silikonów powoduje obciążenie włosów, utrudnioną stylizację oraz koloryzację poprzez zablokowanie łusek włosowych. W przypadku skóry głowy mogą one spowodować choroby skóry tj, wypryski, zaburzenia krążenia krwi. Aby je usunąć należy zastosować silne detergent, który uszkadza warstwę lipidową skóry oraz wpływa szkodliwie na środowisko naturalne.Produkty Macadamia Natural Oil zawierają jedynie wysokiej jakiości silikony lotne i rozpuszczalne w wodzie.

NEWSLETTER